نمونه پروژه های FTTH/GPON
1397/03/27 13:52

آینده ای که به ظهور رسیده است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تکنولوژی جیپان همان آینده ای که به ظهور رسیده است.

جیپان بیشترین سرعت و طولانی ترین عمر و کمترین قیمت در ساختار شبکه در بازار کنونی است.

که یک شبکه دسترسی معتبر رو به آینده با انعطاف پذیری و قابلیت ارتقا در آینده را در اختیار ما قرار می دهد.

پهنای باند بالا، ذخیره انرژی، فناوری سبز در طیف وسیعی از کسب و کارها و سازمانهای دولتی می تواند مفید فایده باشد. همچنین در هتل ها، ساختمانهای اداری بزرگ، برجهای مسکونی و تجاری و دانشگاه ها و ...

 گروه مهندسی سپیتام به عنوان یکی از پیشتازان تکنولوژی  جیپان در طراحی و پیاده سازی این پروژه ها می باشد.

این تکنولوژی اثبات شده در آینده است و می تواند با ظرفیت بالا تمامی خدمات مبتنی بر شبکه را پوشش دهد و کلیه سیگنالهای جریان ضعیف را نیز روی تار فیبر نوری انتقال دهد. از جمله: دوربینهای مدار بسته CCTV  و وب کم، سیستمهای امنیتی، Video On demand، اینترنت پر سرعت، IPTV فوق العاده با کیفیت، کنترل دسترسی به درب خروجی Access Control  و احضار آسانسور، تلفن تحت شبکه VOIP، تلفن آنالوگ سنتی، ترمینالهای POS و شبکه دسترسی Wi-Fi

سریع و قابل اعتماد

تکنولوژی جیپان پهنای باند بالا و سرعت غیر قابل مقایسه ای با سیستمهای قدیمی کابلی را دارد. همچنین طول عمر بالاتر و دسترسی طولانی تر، تداخل کمتر و راه حل های سریعتری در اتصالات دارد.  

صرفه جویی در هزینه

سوییچ کردن به تکنولوژی جیپان هم صرفه جویی کوتاه مدت و هم بلند مدت دارد. جیپان در حال حاضر ارزانترین ساختار شبکه ای است که می تواند در بازار باشد. ۸۰ درصد سیم مسی کمتر و ۶۰ درصد برق مصرفی کمتر نسبت به شبکه های سنتی!

همچنین در جیپان آموزش ساده تر، نگهداری و تعمیرات کمتر و هزینه های نصب و راه اندازی کمتری دارد. همچنین جیپان نسبت به دیگر ساختارها چرخه عمر بیشتری در آینده خواهد داشت و به این زودی از دور خارج نمیشودد.

فیبر نوری سبکتر از کابل مسی است و حمل ونقل آن نیز به مراتب ارزان تر می باشد.

تکنولوژی امنتر

جیپان امنیت شبکه بیشتری  و وقفه های کمتری در سرویس دهی خود دارد. اقدامات امنیتی قدرتمند در لایه فیزیکی، لایه داده و در درگاه کاربر نهایی داشته و احتمال DoSS ، تغییر مسیرها و یا سایر حملات مخرب را کاهش داده یا از بین می برد. 

تکنولوژی سبز

تکنولوژی جیپان به دولت و کسب و کارها کمک می کند تا هر چه بیشتر به حفظ محیط زیست خود کمک کنند. در سیستم جیپان از فیبر نوری استفاده می شود که بیشتر از شیشه استفاده شده است  که قابل بازیافت می باشد.

همچینن ۹۰ در صد کابل مسی کمتر استفاده می شود و ۶۰ درصد برق کمتری نسبت به شبکه های سنتی مصرف دارد. مزیت محیط زیستی دیگر این است که تا ۹۰ درصد کمترنسبت به تکنولوژی های سنتی، نیاز به تهویه مطبوع در اتاق سرورها دارد.

صرفه جویی در فضا

جیپان بر خلاف سیستمهای شبکه سنتی نیاز به چندین اتاق پر از تجهیزات و سیم نیاز ندارد. بدلیل اینکه در این سیستم به جای چندین کابل فقط یک کابل مصرف می شود. همچنین فضای لازم جهت رایزر های ساختمانها تا ۸۰ درصد کاهش پیدا می کند.

تکنولوژی با ثبات در آینده

به دلیل اینکه در جیپان، فیبر تا اتاق ها می رود، بنابراین در دراز مدت نیازی به جایگزینی آن با یک تکنولوژی دیگر نخواهد بود. این سیستم در صورت ارتقا یافتن در آینده، فقط باید تجهیزاتی که درقسمت کاربر است تغییر کند و نیازی به تغییر در ساختار اصلی که پسیو است نخواهد بود.

 

پیشرفتهای اخیر جیپان (NGPON2 and XGSPON)  نشان می دهد که همین بستر فعلی جیپان می تواند نیازهای  پهنای باند کاربران را تا دو یا سه نسل دیگر برآورده نماید.

 

یک تکنولوژی همه فن حریف  که مدتها منتظر بودیم!

 

 

ارایه یک تجربه بهتر برای کاربران شامل: ظرفیت پهنای باند بالا، صرفه جویی در هزینه های کوتاه مدت  و بلند مدت، امن تر، سریعتر، صرفه جویی در فضا و تکنولوژی با ثبات در آینده

همه اینها رویاهایی در سالهای گذشته بوده که اینک برآورده شده است.

خوشبختانه شرکت مخابرات در کشور ما مقدمات و تمهیدات لازم برای برآورده کردن این تکنولوژی در منازل را مهیا نموده است و در صدد است با اجرای فیبر بتواند بستر لازم برای یک زندگی بهتر و پیشرفته تر را به مردم ایران ارایه دهد.

 

چگونه این خواسته های رویایی رو اجرایی کنیم؟

 

گروه مهندسی سپیتام با دانش و تجربه ۱۰ ساله خود در زمینه اجرای پروژه های حفاظتی و امنیتی در بستر فیبر نوری، انتقال انواع سیگنال برروی تار فیبر نوری و تولید و تامین تجهیزات پسیو و اکتیو فیبر نوری در حوزه صنعت، اکنون قدم در مسیر این تکنولوژی گذاشته و وارد فضای اجرای این دست پروژه ها در ساختمانهای مسکونی و اداری شده است.

 

این شرکت دارای تاییدیه از شرکت مخابرات بوده و راه کارهای تخصصی برای اجرای فیبر و راه اندازی کلیه سیگنالهای جریان ضعیف روی فیبر نوری را دارا می باشد.

صفر تا صد طراحی و تامین تجهیزات و اجرای پروژه را می توانید از ما بخواهید.

جهت مشاوره و بازدید از ساختمان خود با ما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۴۴۹۴۴۹۵۰

کانال تلگرام: SepitamSazeh@

 ID تلگرام: https://t.me/sepitamfiber

شماره تلگرام: 09331431035

گروه مهندسی سپیتام

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :