مقالات فنی
1398/11/15 11:20

شبکه تجمیع ۱۰ گیگ برای یک موسسه آموزشی در استرالیا

 

 

 

 

شبکه تجمیع  ۱۰ گیگ برای  یک موسسه آموزشی در استرالیا

 

پیش زمینه

هنگام راه اندازی یک شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات تجاری ، مهم است که شبکه ای بسازید که برای نیازهای تجاری شما مناسب باشد. در این Case Study  یک شبکه SMB کارآمد و هوشمند برای یک دانشگاه استرالیایی طراحی شده که کارفرما در این پروژه به ایجاد یک شبکه   تلفیقی سیمی و بی سیم در محل نیاز داشته است.

 

چالش

  1. همه تجهیزات و سیم کشی مربوط به وایرلس اکسس پوینت ها WAP ، دوربین های IP و تلفن های IP باید در کنار زیرساخت سیمی شبکه قرار بگیرند که از شکافتن اضافی داخل دیوارها و سقف ها جلوگیری شود.
  2. مشتری انتظار دارد که یک شبکه با ثبات و انعطاف پذیر داشته باشد که دارای قابلیت افزونگی (Redundancy) داشته باشد و همچنین به راحتی مدیریت شده و نگهداری از آن راحت باشد. تقاضای مهم دیگر مشتری این بود که شبکه بتواند رشد روز افزون پهنای باند شبکه را در آینده برآورده سازد.

 

 

 

 

برای این پروژه سوییچ کور مدیریتی که قابلیت Vlaning  را داشته باشد و ۱۰ گیگ را پشتیبانی کند استفاده شده است. همچنین در لایه تجمیعی سوییچ PoE+ برای اتصال به کامپیوتر ها و وایرلسها و دوربین های تحت شبکه استفاده شده است.

کل شبکه  دارای قابلیت Redundancy  می باشد. دو سوییچ کر از طریق لینک MLAG به یکدیگر متصل شده اند. با این طراحی که انجام شده اینتراپت در شبکه بوجود نخواهد آمد. حتی اگر یکی از سوییچ کر ها به مشکل بخورد و دان شود، و یا فیبر های مربوط به آن به هر دلیلی کات شود، شبکه از کار نمی افتد و از طریق سوییچ کر دوم ارتباط برقرار می گردد.

 

 خلاصه

این یک راه حل شبکه همگرای معمولی برای سازمانها با اندازه متوسط است که در آن شبکه های با سیم و بی سیم مورد نیاز است. قابلیت Redundancy  آن به اندازه کافی در نظر گرفته شده است تا از دسترسی شبکه در صورت خرابی اطمینان حاصل شود. همچنین پورت های کافی برای دستگاه های اضافه شده احتمالی در آینده نیز وجود دارد. با توجه به ۱۰ گیگ بودن سوییچ ها این اطمینان وجود دارد که با افزایش پهنای باند مصرفی حداقل تا چندین سال مشکلی بوجود نخواهد آمد.

 

 

 

 

منبع : FS.com

 

شبکه تجمیع ۱۰ گیگ برای یک موسسه آموزشی در استرالیا.pdf

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :