مقالات فنی
1399/02/23 15:53

پروژه شبکه و دوربین مداربسته پارک علم و فناوری

 

 

 

 

 

 

 

 

پروژه شبکه و دوربین مداربسته پارک علم و فناوری

اجرای پروژه شبکه اینترنت ، دوربین مدار بسته و VOIP در یک دانشگاه

در پارک علم و فناوری یکی از دانشگاه ها، فضایی را برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است و تمهیدات و امکاناتی را مهیا کرده است تا این شرکت ها بتوانند با پهنای باند بالا و  بدون دغدغه فعالیت نمایند. ساختمان مورد نظر دارای 5 طبقه است که در هر طبقه 4 تا 5 واحد دارد، که هر کدام به شبکه اینترنت و VOIP نیاز دارند. طبق طراحی از پیش انجام شده در راهروهای هر طبقه 5 دوربین نصب می شود. از  هر طبقه ای هم یک کابل Rj45  ( فیبر نوری هم می تواند استفاده شود ) به طبقه زیرزمین که محل قرارگیری اتاق سرور است، کشیده شده  است.

بنابراین  یک سوییچ 24 پورت   به شماره فنی Sepitam-ES224G-DFM  داخل رک دیواری در هر طبقه نصب شده است. این سوییچ دارای ۲۴ پورت 10.100.1000MBPS است، مدیریتی و  Non PoE می باشد.

بهتر است که این سوییچ PoE  باشد تا دوربینها را هم بتواند پاور بدهد اما در این پروژه برای روشن شدن دوربینها از آداپتور استفاده شده است.

برای اینترنت و VOIP  هم یک کابل از سوییچ ۲۴ پورت  Sepitam-PS224G-DF به هر واحد وارد می شود. سوییچ داخل هر واحد نیز یک سوییچ 8 پورت غیر مدیریتی 10.100.1000MBPS به شماره فنی    Septam-PS208G-DG-at می باشد. این سوییچ هم می تواند POE و یا Non POE باشد. بهتر است برای فعال کردن پاور سیستمهای Voip بهتر از  سوییچ PoE باشد.

 

در پروژه هایی که قیمت به شدت  تعیین کننده است، می توان همان سوییچ با همان پهنای باند و قابلیت را بصورت Non POE  و با یک سوم قیمت سوییچ های  PoE استفاده کرد.

چون طبقه ها شبیه به هم هستند، این پروسه تکرار می شود. در هر طبقه یک سوییچ  Sepitam-PS224G-DF و از هر سوییچ یک آپلینک شبکه به سمت اتاق سرور وارد میشود.

 در اتاق سرور یک سوییچ مرکزی مدیریتی 24 پورت گیگ به شماره فنی  Sepitam-ES424G-QFM قرار داده می شود تا بتواند مدیریت کل شبکه را انجام دهد.

این سوییچ نیز میتواند POE و یا Non POE باشد.چون عموما در همان اتاق سرورهای دوربین و VOIP نصب شده است و از نوع PoE این سوییچ می توان برای راه اندازی آنها استفاده کرد.

براحتی می توان توسط این سوییچ مدیریت شبکه اینترنت و دسترسی یا عدم دسترسی واحد ها به دوربین را انجام داد.  

 

مدیریت هر طبقه توسط سوییچ Sepitam-ES224G-DFM و مدیریت کل طبقات توسط سوییچ Sepitam-ES424G-QFM انجام می گیرد. براحتی می توان دسترسی به دوربینها، پهنای باند و موارد دیگر را توسط این سوییچ ها مدیریت نمود.

مشخصات کامل هر سوییچ را می توانید در لینک هر یک مشاهده بفرمایید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :