Technical information
1394/03/27 12:24

پروژه انتقال سیگنالهای مختلف برروی بستر فیبرنوری 2در این پروژه که در یک منطقه مهم صنعتی اجرا می شود قرار است سیگنالهای مختلفی را روی فیبرنوری از 9 زون مختلف به اتاق مانیتورینگ انتقال دهند.

نحوه ترانزیت کابل فیبرنوری:

همان طور که از دیاگرام مشخص است از اتاق مانیتورینگ یک کابل 24 کر تا ایستگاه اول رفته و 8 کر آن پیاده سازه شده و 16 کر بعدی تا ایستگاه دوم که 8 کر پیاده سازی شده و 8 کر مابقی برای ایستگاه سوم پیاده سازی و پیگتیل می شود.

یک کابل 24 کر برای اتاق مانیتورینگ تا ایستگاه چهارم و پنجم و ششم و همینطور یک کابل 24 کر از اتاق مانیتورینگ برای ایستگاه هفتم ، هشتم و نهم به همین ترتیب کابل کشی و فیوژن و پیگتیل میگردد. در واقع در ایستگاه مرکزی 3 عدد پچ پنل 24 پورت برای فیوژن هر 3 کابل 24 کر در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه یک دستگاه فرستنده فیبرنوری ( اشغال یک کر فیبر نوری) و یک سوییچ 16 پورت ( اشغال دو کر فیبر نوری) در هر ایستگاه قرار گرفته است، از 8 کری که وارد هر ایستگاه شده و پیگتیل می شود، 3 کر اشغال شده و 5 کر هم به عنوان Spare در نظر گرفته می شود.

در صورتی که بخواهیم تعداد کر بیشتری را بعنوان Spare در نظر بگیریم می توانیم کابل 24 کر را برای هر 2 ایستگاه در نظر بگیریم که در این حالت تعداد فیوژن ها و تعداد تجهیزات پسیو شامل: پچ پنل ها و پیگتیل و آداپتور ها افزایش می یابد. تصمیم گیری در این خصوص بسته به آینده نگری کارفرما و مقدار هزینه ای که می خواهد در پروژه انجام دهد می باشد.

نحوه اتصال سیگنال ها:

با توجه به اینکه در هر زون، 5 دیتا (شامل 3 عدد RS485 و 2 عدد RS232 ) به صورت دوطرفه و 5 عدد سیگنال کانتکت به صورت دوطرفه و 7 کانال خط تلفن برای اتصال وجود دارد، یک دستگاه فرستنده و گیرنده فیبرنوری برای این سیگنال ها طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد که همه این سیگنال های شرح داده شده را روی یک کر فیبرنوری سینگل مود با قابلیت انتقال تا 20 کیلومتر انتقال می دهد.

و همین طور در هر زون برای انتقال شبکه داخلی هر ایستگاه یک سوییچ 16 پورت که دارای 2پورت Combo SFP می باشد نیز در نظر گرفته شده است هر کدام از این سوییچ ها از طریق ماژول SFP به بستر فیبر منتقل شده و دیتای خود را به ایستگاه مرکزی ارسال می نمایند. در ایستگاه مرکزی برای جمع آوری دیتای این 9 عدد سوییچ، 2 عدد سوییچ کر فیبرنوری در نظر گرفته شده است. از آپلینک این سوییچ کرها و دیگر سوییچ های احتمالی که در خود ایستگاه مرکزی مورد استفاده قرار می گیرند به یک سوییچ با پهنای باند mbps 100/1000 وصل می کنیم، آپلینک این سوییچ نهایتا به سرور وصل می شود.

در این طرح با انتخاب بهینه ترین تجهیزات قابلیت اتصال متنوع ترین سیگنال ها روی بستر فیبرنوری فراهم شده است. کما اینکه آینده نگری برای اتصال سیگنال های پیش بینی نشده هم انجام شده و از کرهای باقیمانده در مسیر می توان برای انتقال سیگنال های دیگر نیز استفاده نمود.

همه محصولات ارتباطی استفاده شده در این پروژه از برند معتبر سپیتام بوده که دارای دو سال گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

طراح: شرکت سپیتام

www.sepitam.com

تلفن تماس: 44​944​950


دیاگرام 1دیاگرام 2

دیاگرام 3نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :