Technical information
1394/12/09 15:10

توپولوژی های قابل استفاده در پروژه های انتقال تصویر تحت شبکه

 

 

 

 

 

این مقاله برای آشنایی شما پیمانکاران پروژه های نظارتی و امنیتی با راه حل هایی که در استفاده از PoE سوئیچ ها  و PoE مدیا کانورترها در بستر فیبر نوری تعریف می شوند، تهیه شده است. شما هم می توانید برای مشاوره با واحد تکنیکال شرکت سپیتام سوالات پروژه خود را به ایمیل info@sepitam.com ارسال نمایید.

ار آنجایی که شبکه های سازمانی طیف گسترده ومتنوعی دارند لذا برای متخصصین شبکه بسیار مهم است که بتوانند رنج گسترده ای از انواع تجهیزات مدیاکانورتر و POE را داشته باشند که بتوانند کامل ترین راه حل ها را برای هر پروژه ارائه بدهند.

اگر از فیبرنوری برای کم کردن نویز و اثرات رعد و برق و افزایش طول مسیر استفاده می شود لذا انواع مدیاکانورتر ، اکسس پوینت ها ، POE و اینجکتورها مورد نیاز خواهند بود.

ماکزیمم مسافت قابل انتقال برای POE ها 100 متر روی یک زوج سیم Lan می باشد.

زمانی که این مسافت بیشتر از 100 متر شود، این محدودیت مسافت برای مهندسین شبکه یک معضل خواهد بود

POE Media Converter در واقع ترکیبی از مزایای فیبرنوری و POE (Power Over Ethernet) می باشد. این محصول می تواند علاوه بر افزایش طول مسیر با کمک فیبرنوری، POE را نیز به اکسس پوینت انتصال دهد.

شکل زیر این کاربرد را نشان می دهد.

 


 

در این مثال کاربردی می بینید که فیبرنوری بطور مستقیم به پورت SFP از یک سوییچ وصل شده است.

 در جایی که سوییچ  مرکزی اتاق کنترل، پورت فیبر ندارد می توان از راه حل ارزان قیمت مدیاکانورترهای استندالون و یا رکمونت استفاده نمود.

در واقع اگر سوییچ شبکه پورت فیبر نداشته باشد و تعداد ورودی های فیبر زیاد باشد لذا از مدیاکانورترهای رکمونت استفاده میشود. توجه داشته باشید می توان 19 مدیاکانورتر را در یک ساب رک 2U جای  داد. برای تعداد کمتر می توان از مدیاکانورترهای استندالون نیز استفاده کرد.

 به جای استفاده از چند مدیا کانورتر و یا مدیا کانورتر های رکمونت که در حال حاضر قیمت آنها نیز بالا می باشد، بسیار منطقی است که از یک سوئیچ کر 8 پورت و یا 24 پورت استفاده کرد که بتواند نقش گیرنده را در اتاق کنترل ایفا کند. این سوئیچ کر دارای یک یا دو  آپلینک Lan  میباشد که میتواند به سوئیچ اصلی وصل شود.

شکل زیر استفاده از یک سوئیچ کر را به جای استفاده از تعدادی مدیا کانورتر نشان میدهد.

 


دیگر توپولوژی های قابل استفاده در این نوع پروژه ها با استفاده از سوئیچ پی او ایی های صنعتی را میتوانید ملاحظه فرمایید:

 

نکته: سوئیچهای صنعتی IPE4600F-DSFP شرکت سپیتام توپولوژی رینگ را ساپورت نمی کند ولی از توپولوژی Chain می توان استفاده کرد. در واقع با استفاده از توپولوژی Chain می توان از کمترین کر بیشترین استفاده را گرفت.

در اینجا مشخصات محصولاتی که میتوانند در این نوع توپولوژی ها استفاده شوند به اختصار آورده ایم:


SAE-IPE4600F-DSFP

IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) Standard Compliant, 4x 100/1000Mbps Auto-Negotiation and Auto-MDIX Fast Ethernet RJ45 Ports, Built-in 4 PoE Ports (Port 1 ~ Port 4)


SAE-SF18000-SFP

8 ports GIGAbit fiber SFP( The SFP slot supports 1000M and Full Duplex mode) & 1 port unplink Rj45, every ports can be up link, swiching capacity is about 20G

SAE-PE890-F

IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) Standard Compliant,  8x 10/100Mbps Auto-Negotiation and Auto-MDIX Fast Ethernet RJ45 Ports, Built-in 8 PoE Ports (Port 1 ~ Port 8), Supports PoE Power Maximum 15.4 watts for each POE port, Data transmission up to 100m.


 

SAE-PE24240F-FDG-U

IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) Standard Compliant, 24 x 10/100Mbps Auto-Negotiation and Auto-MDIX Fast Ethernet RJ45 Ports, Built-in 24 PoE Ports (Port 1 ~ Port 24), 2x1000M combo SFP Uplink interface 

 

 PE-100SSC-20

PoE media converter 100/1000Mpbs single mode Simplex fiber  with one RJ45 port , 20Km

 

 SAE-100G-20

media converter 100/1000Mpbs , industrial grade with one port Rj45,empty slot for Cisco and other industry standard SFPs

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :