Technical information
1396/04/13 13:32

عواملی که باید در طراحی یک زیر ساخت شبکه POE / IP سیستم نظارت تصویری در نظر گرفت!

اگر یک جز در زیر ساخت تغییر کند، ممکن است سایر اجزا نیاز به تغییر داشته باشند.

اگر اطلاعات صحیح را داشته باشید، تهیه BOM (لیست قطعات) برای زیر ساخت سخت نیست. احتیاط: زیر ساخت ها در هر پروژه ای منحصر به فرد هستند. بنابراین خیلی به لیستهای موجود خود و یا طراحی های قبلی خود متکی نباشید. اگر یک جز در زیر ساخت تغییر کند، دیگر عمل نمیکند، زمان بگذارید و ببینید آیا باقی اجزا نیز نیاز به تغییر دارند یا خیر.

بیایید چند سوال و نکته را در زمان طراحی زیر ساخت شبکه برای استفاده با یک سیستم نظارت ویدئویی IP/PoE بررسی کنیم.

ابتدا باید با Collection Point را که برای هر پروژه منحصربه فرد است را انجام دهید. هر Collection Point می تواند مکانی باشد که تمام دستگاه ها (دوربین ها / اکسس پوینتها) به آن محل روت می شوند.

برای هر پروژه درباره موارد زیر تصمیم بگیرید:

دوربین ها و تعداد دوربین ها

  • برند دوربینها و تعداد هر مدل دوربین چه هستند؟ دانستن این مطلب در تصمیم گیری درباره نیازمندی های PoE و پهنای باند کمک می کند.
  • چند دوربین به این مکان می روند؟ اگر دوربین های متفاوتی از برندهای متفاوت باشند، تمام آنها را با تعدادشان فهرست کنید.

این تعداد را بر طبق آنهایی که کمتر یا مساوی ۹۰ متر یا بیشتر از ۹۰ متر از اتصال شبکه و منبع POE فاصله دارند تقسیم کنید. ممکن است بگویید محدودیت   IP/POE ۱۰۰ متر است. اما در نظر داشته باشید خمش کابل در طول مسیر می تواند مقاومت را افزایش دهد و عملکرد را کاهش دهد.

نوع کابل نیاز به یک تجهیز اضافه را نیز مشخص می کند.

نوع کابل

چه کابلی نصب شده است؟ برای سیستمهایی که از آنالوگ به IP  تبدیل شده اند، احتمالا کابل کواکسیال یا فیبر استفاده شده است. برای کواکسیال تقریبا تمام سیستمهای موجود RG59  دارند. اما مهم است که مطمن شویم که سیستمهای قدیمی ممکن است حتی از کابل شیلد آلومینیومی استفاده کنند که باید به خاطر مقاومت بالا تعویض شوند.

سیستمهای جدید از Cat 5 یا Cat 6 استفاده می کنند.

فیبر پیچیده ترین حالت است. زیرا باید Single mode/ Multimode بودنش مشخص شود. نوع مدیایی که با نوع فیبر و پهنای باند مطابق باشد نیز باید انتخاب شود.

نوع کابل مشخص می کند آیا نیاز به تجهیزات مازاد برای تبدیل به UTP  دارید یا کابل اترنت را میتوان به صورت مستقیم در شبکه به کاربرد. کواکس و فیبر هر دو نیاز به نوعی تبدیل مدیا برای تبدیل به UTP دارند.

طول کابل

  • Extender لازم را انتخاب کنید. همان طور که قبلا گفتیم در هر collection point ، اتصالات دستگاه خود را بر حسب فاصله به کمتر از ۹۰ متر و بیشتر از ۹۰ متر تقسیم کنید. سپس بلندترین فاصله کابل را به عنوان مرجع خود استفاده کنید و نوع Extender مورد نیاز برای مطابقت با پهنای باند و نیازمندی های دستگاه PoE را مشخص کنید. برای استفاده از هر دستگاه در طول مسیر باید تاثیر آن بر پهنای باند و PoE را در نظر بگیرید.

    شبکه و منبع PoE (این بخش می تواند سخت ترین بخش باشد)

  • مدیریت متغیرها: در حالی که استانداردهای IEEE بسیاری بر اتصالات داخلی شبکه و PoE حاکمیت می کنند، اما مهم ترین متغیرهایی که به آن توجه داریم هیچ استانداردی ندارند. تصمیم گیری درباره توان کل PoEReal PoE budget) و نحوه برنامه ریزی PoE البته اگر قابل برنامه ریزی باشد، تا پهنای باند داخلی سوییچ و توانایی هر پورت برای تطابق با پهنای باند مورد نیاز یک دوربین متفاوت هستند.
  • دو نکته مهم که باید در نظر بگیرید:

ابتدا، پهنای باند شما باید در تمام مسیر انتقال پایدار بماند. دوم، منبع PoE شما باید قادر باشد نه تنها برق مورد نیاز برای به راه اندازی دستگاه خود و هر دستگاه دیگری در مسیر، بلکه توان شوک استارت آپ برای اجتناب از خاموشی های PoE  را نیز فراهم کند.

 

By Neil Heller

Vice President, Vigitron, Inc.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :