مقالات فنی
1396/12/27 13:21

دانستنیهای سپیتام اسفند 96

 

صحبت با شما:

 

دوستان و همراهان سپیتام

سلام

 

کمی قرص خوشفکری بخورید...

چند روز پیش به همراه همکارم برای کاری به یکی از خیابانهای اطراف سید خندان میرفتیم. در صادقیه وارد محوطه تاکسی ها شدیم و صفی از تاکسی ها را دیدیم که برای رقتن به نقاط مختلف شهر منتظر بودند. یکی از راننده ها وقتی متوجه شد که کجا می خواهیم برویم با متانت هرچه تمامتر توضیح داد اگرمی خواهید به این خیابان در نزدیکی سید خندان بروید باید دو مسیر را طی کنید که چون دو نفر هم هستید جمع مبلغ پرداختیتون ​10 هزار تومن می شود ولی من شما را دربست ​12 هزار تومن میبرم. درجا قبول کردیم انصافا پیشنهادش عالی بود. به جای آنکه در دو مسیر پیاده و سوار بشویم و کلی هم منتظر بشویم تا ماشین پر شود با مبلغ 2 هزار تومن بیشتر سریعتر و راحتتر به مقصد می رسیدیم. برایم نوع بازاریابی راننده تاکسی جالب آمد و به او به خاطر این جلب مشتری تبریک گفتم. اوهم شروع کرد به توضیحات بیشتر دادن: خیلی از همکاران به من گله می کنند چرا برای دربستی ها قیمت پایین میدهم. اما من به جای اینکه در صادقیه که صف تاکسی ها زیاد است معطل شوم تا نوبتم بشود، ترجیح میدهم با قیمت پایین تر مسافرین را به مقصد برسانم و به آن سر مسیر یعنی سید خندان که ماشین کمتر است برسم و بتوانم تعداد مسیر بیشتری را در طول روز داشته باشم.  همه اینها یعنی درآمد بیشتر! راننده تعریف کرد از همین تاکسی کلی مشتری ثابت هم پیدا کرده که برای آنها کار می کند و حقوق ماهیانه هرچند اندک دریافت می کند. در حالیکه همکاران او حاضر به قبول این موضوع نیستند و ترجیح میدهند روزانه درآمد داشته باشند. راننده خوش صحبت تعریف کرد علاوه بر اینکه خانه ای در تهران خریده ، ویلایی در شمال هم برای خانواده خود در حال ساخت است. این در حالی بود که خیلی از همکاران او از کمی درآمد گله و شکایت داشتند و اگر روزی کار نمی کردند به مشکل می خوردند.

چه هوشمندانه! اگر بشود در یک کار به ظاهر ساده مسافر کشی اینقدر هوشمند بود و درآمدی بیشتر از سایرین داشت، قطعا در کارهای دیگر خیلی بیشتر می توان خوش فکر بود.

به جای آنکه عینک بدبینی بزنیم و گله وشکایت کنیم مغزمان را به کار بیندازیم. راه های جدید را امتحان کنیم. از شکست های موقتی نترسیم. حساب و کتاب کنیم.  پایش کنیم. از شروع کارهای جدید نترسیم. تنبلی را کنار بگذاریم و با یا علی گفتن قدم در راه بگذاریم. خود مسیر ادامه راه را خواهد گفت

برای تقویت مهارت خوش فکری و خلاقیت پیشنهاد می کنم مقاله انتهای این خبرنامه را مطالعه نمایید.

اکرم رمضانی مدیریت سپیتام

** در ضمن شرکت سپیتام سالی خوش همراه با موفقیت برای شما همراهان عزیز آرزومند است **

 لطفا ما را به دیگران معرفی کنید!

 

مقاله منتخب این ماه:

روش های توزیع شبکه فیبرنوری FTTH در ساختمان ها

 

معرفی محصول:

 

مقاله مدیریتی: 

 

چگونه کمی خلاق تر باشیم

خلاقیت مهارتی است که شما می توانید با کمی آموزش و تلاش و وقتی که میگذارید آن را بیشتر کنید.

راه های زیادی وجود دارد که شما از طریق تمرکز روی آنها می توانید خلاقیت خود را بهبود دهید. تمرین هایی که خلاقیت شما را درگیر می کند، مثل خواندن، نوشتن، گوش دادن به موسیقی می تواند باعث بهبود خلاقیت شما شود. تا آنجایی که امکان دارد چیزهای جدید یاد بگیرید و ذهن خود را به روی ایده ها و تجربه های جدید باز کنید.

طرز زندگی خود را تغییر دهید مثلا پیاده روی بیشتر، ورزش مرتب و استراحت کافی برای اینکه به مغز شما خون رسانی بیشتر شود و قدرت کافی برای تمرکز را بدست آورد.

 

متد اول: خود را با تمرین های خلاقانه به چالش بکشید.

30 دایره روی کاغذ بکشید. این تست را می توانید در زمان های مرده و ملال آور خود در محل کار انجام دهید. این روش کمک می کند که ذهن شما سریع فکر کرده و خلاقانه تر عمل کند. در عرض یک دقیقه روی دایره ها نقاشی کنید. نقاشی در این 30 دایره به شما کمک می کند که خلاقیت شما تقویت شود. زیرا شما مجبورید در مدت زمان کوتاهی ایده های مختلفی که به مغزتان هجوم میاورد را بپذیرید و پیاده کنید.

بسیاری از مردم تمایل دارند که  خود ویرایش باشند یعنی ایده خوبی که به ذهنشان رسید روی همان توقف کنند. این باعث میشود ایده های دیگر شما هیچ گاه از ذهنتان بیرون نیاید.

این 30 دایره به شما کمک می کند سریع فکر کنید و جلوی جریان ذهنی خود را نگیرید و شما را  مجبور می کند ایده های جدید تری را بدون اینکه آن ها را جدی بگیرید تجربه کنید.متد دوم: خط خطی کردن در زمان های اضافی. خط خطی کردن به عنوان یک سرگرمی کودکانه به شمار می آید اما در واقع می تواند به افزایش بهره وری کمک کند. می تواند با افزایش درگیری شما با جهان اطرافتان، توجه شما را بیشتر کند.

 

خط خطی کردن در حین فعالیت هایی که ذهن شما را سرگردان می کند. برای مثال زمانی که خود را در یک جلسه کاری بیکار و غیر متمرکز دیدید می توانید روی کاغذ خط خطی کنید. حتی در حین سخنرانی های ملال آور و کسل کننده هم می توانید این کار را انجام دهید.

سعی کنید یک دفترچه خط خطی برای خود داشته باشید که وقتی احساس بی حوصلگی یا گیر کردن کردید شروع به کشیدن کنید.

ا 

متد سوم: داستان های کوتاه بنویسید، داستانهایی که اغلب 100 کلمه بیشتر ندارد. نوشتن داستان کوتاه به شما کمک می کند با خلاقیت بیشتر سعی کنید یک داستان پیچیده با شروع، وسط و پایان با استفاده از تعداد کمی کلمات گفته شود. این به شما کمک می کند که یاد بگیرید چگونه اطلاعات لازم را در یک فضای محدود جا دهید. بسیاری از شبکه های اجتماعی هستند که مسابقات نوشتن داستان های کوتاه آنلاین برگزار می کنند. در آنها شرکت کنید.

 
 

متد چهارم: موسیقی گوش دهید، پخش موسیقی به عنوان پس زمینه کاری که انجام می دهید باعث می شود شما به سمت خلاقیت تمایل پیدا کنید. موسیقی باعث می شود تمرکز تان بالاتر برود و ارتباط شما با دنیای اطرافتان بیشتر شود. موسیقی کلاسیک به ویژه برای خلاقیت بیشتر مناسب است. هر نوع ژانر موسیقی برای هر کس یک جور کار می کند. در حالیکه کلاسیک برای اکثر افراد مفید است.

برای پیدا کردن موسیقی که به  شما کمک کند کمی تلاش کنید تا آن را بیابید.


متد پنجم: با دستان خود چیزی بسازید، استفاده کردن از دستان بدان معناست که شما اطلاعات را از تماس حواس خود دریافت کنید. این می تواند موجب تشویق تفکر خلاق شما شود.

اگر شما می خواهید احساس خلاقیت بیشتری داشته باشید سعی کنید فعالیت هایی را با استفاده از دستان خود انجام دهید. به عنوان مثال، چیزهایی مثل بافتن، دوختن یا صنایع دیگر را امتحان کنید تا خلاقیت خود را تقویت کنید.


متد ششم: بازی های ویدئویی را انجام دهید. برخی از این بازی های ویدئویی برای خلاص کردن ذهن خوب هستند. بازی های تعاملی که نیاز به حرکت دارند باعث تحریک حواس پنجگانه به سمت تفکر خلاق می شوند.

چیز هایی مثل تنیس یا رقص های داخل بازی می تواند به شما کمک کند. از بازی های که شما را معتاد می کند و زمان زیادی می گیرد دوری کنید.


متد هفتم: بیشتر مطالعه کنید، مطالعه بیشتر برای ذهن خلاق شما عالی است. کتاب از ژانرهای مختلف و سبک های نوشتن مختلف باعث می شود افق های فکری شما گسترش پیدا کند. سعی کنید خود را عادت بدهید که هر روز بخوانید. در نزدیکترین کتابخانه محل خود عضو شوید.

 

منبع: Wiki How


 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :